KOUPACÍ A OKRASNÁ JEZERA

Realizujeme okrasná a koupací jezírka a:
Kompletní realizace
od A do Z
Precizní a kvalitní
zhotovení
Výsadba vhodných
rostlin
Dlouholeté zkušenosti
s realizacemi
Odborné znalosti
filtračních technoligií

Vodní prvky v zahradě

Voda přináší do zahrady život, energii, příjemné klima i uklidňující atmosféru. Vodní plochy zároveň rozšiřují biodiverzitu zahrady a snižují vysušování krajiny. Způsobů, jak dostat vodu do zahrady existuje celá řada. Od zahradních pítek a dekorativních vodních žlabů přes potůčky a vodopády až po zahradní jezírka.

Okrasná

jezírka

Koupací

jezírka

Vodopády

a zahradní potůčky

Ptačí pítka

a okrasné vodní plochy

Ostatní

vodní prvky

Nabízíme návrh a realizace všech zahradních vodních prvků. Součástí našich služeb je odborné poradenství v oblasti zahradní architektury, návrhu zahrad a rozmístění vodních prvků. Stavba dětských hřišťpéče o dřeviny.

Ukázky vodních prvků

Okrasná jezírka

Okrasná jezírka jsou nenáročným vodním prvkem, který oživí zahraduposkytuje vláhu vodním rostlinám. Jezírko zároveň do zahrady přitáhne život v podobě ptáků, vážek, žab a dalších drobných živočichů. Navrhneme a zhotovíme okrasné jezírko, které bude celoroční ozdobou zahrady.

Ukázky okrasných jezírek

Koupací jezírka

Koupací jezírka dokonale snoubí dekorativní funkci s praktickým využitím, neboť poskytují estetický vodní prvek i příjemné osvěžení. Koupací biotopy se nejvíce přibližují přírodě, protože využívají pouze biologicky vyčištěnou vodu. Voda nezapáchá a neobsahuje žádné chemické látky, což neovlivňuje organismus koupajících se osob. Biologicky čistou vodu lze zachovat za pomocí rostlin nebo s využitím filtrační techniky.


Rostlinné čištění
Čištění pomocí rostlin funguje na souhře velkých zón osázených rostlinami a zooplanktonem. Tento systém je inspirován přírodními vodními plochami stojatých vod. Čištění bez filtrační techniky vyžaduje poměrně velkou plochu užitkové zóny. Podle poměru užitkové a regenerační zóny a míry využití filtrační techniky se koupací jezírka rozdělují na více typů. Pokud se rozhodnete pro koupací jezero, měli byste být připraveni na bohatý život v jezírku i jeho okolí (žáby, hmyz,…)

Filtrační čištění
Čištění pomocí filtrační techniky funguje na principu odbourávání živin z vody filtrační technologií za pomocí tekoucí vody. Tekoucí voda je „chudá“ na živiny a neumožňuje růst nežádoucí flóry a zakalení vody. Rostliny jsou využívány především pro svůj estetický efekt, ale díky vodě chudé na živiny se tolik nerozrůstají.

Více informací

Ukázky koupacích jezer

Biobazény

Biobazény jsou podruhem koupacích jezírek. Jedná se o uměle založenou nádrž s cirkulující vodou, které imituje horský potok. Přírodní bazény jsou čištěny pomocí filtrační techniky. Funguje na principu odbourávání živin mikroorganismy přichycenými na substrátu – biofiltry. Rostliny jsou využívány především pro svůj estetický efekt, ale díky vodě chudé na živiny se tolik nerozrůstají.

Biobazény umožňují využití všech možných prvků, které můžeme vidět i u klasických bazénů, jako jsou například protiproudy, masážní prvky (trysky, chrliče), přepadové hrany atd. Biobazén je možné vyhřívat.

Čištění stojatých vod sedimentací nelze kombinovat s čistícími technologiemi, které využívají čerpadla a filtry. Pokud ve vodách se sedimentací probíhá cirkulace vody přes štěrkové vrstvy, vznikají ve zvýšeném množství řasy a biofilm. Sedimentace a filtrační technika se tedy vzájemně vylučují.
Vzhledem k neslučitelnosti těchto technik je v praxi nutné rozlišovat mezi koupacími jezírky a biobazény.

Více informací

Objevte kouzlo zahradních jezírek

Probuďte zahradu k životu, informujte se o možnostech zhotovení zahradních jezírek a vodních biotopů. Kontaktujte Zahrady Laurus Jihlava. Zahradní jezírka a vodní prvky realizujeme na Vysočině i po celé České republice.